אייסף- הקרן הבינלאומית לחינוך  ניוזלטר פסח 2017

ברכות חמות לבוגרינו,

לחברת הכנסת מירב בן ארי, על הולדת בתה הבכורה. המון מזל טוב!

לד"ר שירין אלחייק גולדמן על זכייתה בפרס המחקר המדעי המצטיין מטעם איגוד הביולוגיה הפסיכיאטרית.

לוינו טרפה, סטודנט לתואר שני במנהל ומדיניות ציבורית אונ' חיפה, על מינויו למנהל רשת המתנ"סים בנשר. לד"ר קארין כרמית יפת על זכייתה בפרס ש"ז חשין לחוקר צעיר לשנת תשע"ז.

לד"ר יובל בן אבו, יעמוד בראש התכנית החדשנית ללימודי הפיזיקה בביה"ס הניסויי יד-שבתאי.

לפרופ' שלהבת עטר שוורץ על קבלת הפרופסורה.

לד"ר זמירה רון על קבלת הדוקטורט.
 

שבת אייסף תשע"ז- מה נשתנה בחברה הישראלית?

על ראש אחת מהפסגות הגבוהות בהרי ירושלים נמצא מלון יערים, מוקף וטובל בקסמיו של הטבע בחרה קרן אייסף להתחיל את חגיגות שנת ה 40 שלה, בכנס שהפך למסורת- שבת אייסף. בשבת התארחו כ-400 אנשים, ביניהם בוגרי הקרן, מרצים וכמובן הסטודנטים והסטודנטיות. השבת עסקה בנושא "מה נשתנה בחברה הישראלית?" והיוותה הזדמנות לבחון את העבר ולהביט אל העתיד.

  קרא עוד  

הכר את הבוגר: אורן דוד

אורן נולד וגדל בבאר שבע. את התארים הראשון והשני שלו בהנדסת חשמל ומחשבים למד באוניברסיטת בן גוריון וסיים בהצטיינות. לאחר 19 שנים בהייטק, פנה אורן ליזמות והגה את שיטת "OD ללימוד אנגלית" בקלות וללא שינון.

השיטה הייחודית נבחרה לפרויקט הדגל של 'אייסף יזמות' והיא זוכה להדים ופידבקים מדהימים. 

"את השיטה הזו פיתחתי בעצמי כתרומה לקהילה וכסגירת מעגל: אייסף אפשרה לי ללמוד ולהצליח – עלי לעביר את הלפיד הלאה" 

  קרא עוד  

...ובאביב הזה: פרחי אקדמיה!

"תכנית פרחי אקדמיה נועדה להעצמה של בני נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית,הלומדים בפנימיות. מטרתה העיקרית: להעלות את המוטיבציה ואת תחושת המסוגלות של בני הנוער לקראת בחינות הבגרות וכן לעודד אותם להמשיך בלימודי אקדמיה."  מספר דני גור רכז התכנית, סטודנט למשפטים ויחסים בין לאומיים וכן מלגאי בקרן אייסף. אחרי ההצלחה לה זכתה התכנית בבאר שבע, הוחלט גם להפעיל אותה בצפון.

התכנית מתקימת בשש פנימיות נוער: כפר חסידים, נהלל, ימין אורד, מאיר שפייה באזור זיכרון יעקב, 'ניר העמק' בעפולה וכפר גנים. בחלקן אלו פנימיות רגילות ובחלקן בעלות כיתות מב"ר ואתג"ר של תלמידים ונוער בסיכון. מרבית התלמידים עוברים מסלול לימודים שגרתי ולבסוף לא מגיעים לאקדמיה. אנחנו כאן כדי לשנות את התמונה. 

  קרא עוד  

הכר את הסטודנט: סטס בוגופולסקי

ב-1992 בהיותו רק בן שנה עלה סטס בוגופולסקי לארץ מחבר העמים עם משפחתו והם השתקעו בקריית גת. כיום הוא סטודנט שנה ג' להנדסת תעשייה וניהול בתחום מערכות המידע במכללת סמי שמעון בבאר שבע.

סטס מספר: "בשנתיים הראשונות ללימודים הייתי חונך של תלמידים במסגרת גשר לאקדמיה אייסף. עבודה זו סיפקה לי הנאה גדולה כי בסוף החונכות – התברר שהצלחנו: גם החניך וכמובן גם החונך!

החניך שהיה בתחילת דרכנו המשותפת נער עם בטחון עצמי ירוד וציונים נמוכים, שיפר את יכולותיו משמעותית, לאחר מכן התגייס לצבא, ליחידה קרבית בחיל התותחנים, ואילו אני נבחרתי לחונך מצטיין" 

  קרא עוד  
  Facebook  ​  Twitter  ​  YouTube  ​  Linkedin  ​  Google Plus  ​  Instagram  ​  Pinterest  ​  Website  ​
להתראות בניוזלטר הבא...

נשלח באמצעות V.I.Plus דיוור אלקטרוני

Back to top