קרן אייסף- ניוזלטר ראש השנה- ספט' 17

 

 

 

ברכות לבוגרינו היקרים והיקרות:

 

לפרופ' ניר קידר, על צאת ספרו החדש משפט כחול לבן, הסוקר את עולם המשפט הישראלי.

לד"ר ריי ביטון, על קבלת הדוקטורט ברפואה, מזל טוב!

לד"ר ליאב אורגד על בחירתו לנבחרת האקדמיה הצעירה של אירופה.

למר גיא זוזות על מינויו למנהל מתנ"ס בית דני בשכונת התקווה, ת"א

לעו"ד יואב ללום והדוקטורנטית שולה מולא על זכייתם בפרס סמי מיכאל, המוענק ליחידים התורמים לחברה,
למען צמצום פערים ושוויון הזדמנויות!

 

 

 

שנת הארבעים הגדולה- חגיגות 40 לקרן אייסף

בעבור רבים מאתנו גיל 40 מסמל פרק חדש בחיים אך עם זאת מלווה לא פעם במשברון קטן: "החלפת קידומת", חרדה... האם התבגרנו? הזדקנו? לאן עכשיו? בעבור קרן אייסף – הקרן הבינלאומית לחינוך - חגיגות ה-40 להיווסדה סימלו בעיקר סיפוק, גאווה ותקווה לעתיד. לפני 40 שנה לא האמינו מייסדי הקרן אדמונד ספרא (ז"ל) ורעייתו לילי כמו גם הגב' נינה ווינר – מייסדת ונשיאת הקרן עד היום, שהמפעל אותו הגו למען קידום סטודנטים יהפוך למה שהוא היום; קרן למנהיגות חברתית ומצוינות אקדמית המשנה את פני החברה הישראלית.

 

קרא עוד

 

 

 

 מעגלי למידה וקסם- מרכז הלימודים בית דני

לרגל חצי יובל להקמת הפרויקט, המשלב בין סטודנטים מלגאי הקרן לבין תלמידי תיכון משכונת התקווה, כינס ד"ר סלע, מייסד ומנהל המרכז ובוגר אייסף, כ-200 תלמידים גאים בערב מרגש בו השתתפו מספר בוגרי אייסף מתחומים שונים, וביניהם: הסופר ואיש הרוח, מר דניאל בן סימון הטוען למהפכה בתחום החינוך וסגירת פערים בפריפריה, מר גיא זוזות, שהתמנה למנהל בית דני החדש, הגב' נופר עיני מנהלת הפרויקטים בקרן, וכן חברי מועצת העיר תל אביב שלמה מסלאווי וגל שרעבי.  

 

קרא עוד

 

 

 

 

 

 

חלוקת מלגות הצטיינות ע"ש השופט אדמונד לוי ז"ל

דרכו של שופט בית המשפט העליון אדמונד לוי ז"ל -  והיותו דמות מופת בקרב עולם המשפט הישראלי - מסמלת יותר מכל את הערכים בהן מאמינה אייסף: לימודים אינטנסיביים, עבודה מסורה, מחויבות חברתית. בטקס מרגש חילקה קרן אייסף מלגת הצטיינות לסטודנטית למשפטים שירן איובי ותעודת הוקרה לסטודנטית קטיה טונקונוגי. בטקס נכחו שרת המשפטים הגב' איילת שקד, נשיאת ביהמ"ש העליון השופטת מרים נאור, שופטי ביהמ"ש העליון לדורותיהם, דורית בייניש, אסתר חיות, עדנה ארבל, אלייקים רובינשטיין, חנן מלצר, עדנה קפלן, ועוד רבים אחרים.

 

קרא עוד

 

 

 

 

כנס מרגש לזכרו של פרופ' אילן המל ז"ל

פרופ' אילן המל ליווה בהתנדבות ובמסירות רבה את הקרן במשך 12 שנים, במהלכן כיהן ביו היתר בתפקיד יו"ר הוועדה האקדמית ויו"ר העמותה. ד"ר שירין אלחייק שהכירה אותו במהלך לימודי הדוקטורט מספרת: "הוא הרצה לנו על הדרך להשתלב באקדמיה וכיצד להצליח לסיים את הדוקטורט, קיים פגישות חונכות והדרכה אישית והיה לעזר ולמופת לכולנו, אומרת אלחייק. "לשמוע את דבריו – איש במעמדו שראה אותנו כאילו היינו במעמד שווה – זה נתן כוח רב לכולנו. הוא היה בעל אישיות צנועה, עשה המון דברים בהתנדבות, דיבר תמיד בגובה העיניים. פרופ' המל היה אדם רגיש שידע לראות את החלש וראה את החברה באופן שוויוני. המילים שאמר לנו נתנו כוח רב. אני התרגשתי ולקחתי את דבריו הלאה. בערב לזכרו רבים מהמשתתפים הודו שבלעדי פרופ' המל לא היו מסיימים את התואר".

 

קרא עוד

 

 

מנהיגות ויזמות בתנופה!

 מודל היזמות והעשייה החברתית בתכנית המנהיגות של התואר השני באייסף, מלמד את הסטודנטים כיצד להסתכל על הסביבה החברתית, לזהות את הנדרש לשיפור, לעשות בירור צרכים מעמיק ולתכנן עשייה חברתית משמעותית והוצאתה לפועל. החזון הוא להעביר את הסטודנטים תהליך למידה והתנסות ביזמות חברתית וכן התנסות בהפיכת מחשבה חברתית למעשה משמעותי של ממש בקהילה. התוצאות מדברות בעד עצמן >

 

 

קרא עוד

 

 

 

            

Back to top