קרן אייסף מקדמת את הנגישות להשכלה גבוהה ופיתוח ערכי מנהיגות ומחויבות חברתית באמצעות הענקת מלגות לימודים לסטודנטים מהפריפריה החברתית , השואפים למימוש הפוטנציאל למצוינות אישית.
הקרן מעניקה מלגות סיוע לסטודנטים לתשלום שכר הלימוד לאורך כל שנות לימודיהם. המלגות ניתנות  החל מלימודי התואר ראשון  ,דרך לימודי התואר שני ועד סיום לימודי הדוקטורט.
המלגות ניתנות כמענק השתתפות בתוכנית המוערבות חברתית הכוללת חניכה אישית  של תלמידי תיכון בעיירות ובשכונות פיתוח למעבר הבגרויות.

בנוסף לקבלת המלגות הסטודנטים משתתפים בתכניות הכשרה ייחודית בתחום המנהיגות החברתית  במוסדות להשכלה גבוהה בהם הם לומדים.
תוכנית המנהיגות מאפשרת לסטודנטים להוביל קבוצות מנהיגות בערים שונות בפריפריה לצד קבלת המלגה.
 

למי ניתנות המלגות ? 

  • סטודנטים שהם דור ראשון להשכלה גבוהה
  • סטודנטים בעלי קשיים כלכליים 
  • חיילים משוחררים יוצאי צבא או שירות לאומי 
  • סטודנטים  בעלי פוטנציאל למצוינות ומעורבות חברתית
  • עולים חדשים יוצאי אתיופיה וחבר העמים

 

אילו הטבות  מקבלים הסטודנטים ?

  • מלגות סיוע לתשלום שכר הלימוד במשך כל לימודיהם האקדמיים - המעבר בין השנים ובין התארים אינו אוטומטי ומותנה בעמידה בכללי הקרן ומשאביה
  • תוכנית הכשרה למנהיגות חברתית משמעותית כחלק מפעילות חברתית משמעותית למימוש הפוטנציאל החברתי למנהיגות
  • תכנית התמחות בגופי שלטון לסטודנטים מצטיינים בהם פועלים לקידום חוקים חברתיים וליישומם, משיבים לפניות ציבור ופועלים בפרויקטים קהילתיים נוספים
     

מהי התכנית למעורבות חברתית

המעורבות הנדרשת הינה ארבע שעות של עשייה בקהילה בכל שבוע והשתתפות במפגשי הכשרה ייעודית במהלך השנה בנוסף לנוכחות במפגשי קבוצות מנהיגות, המתקיימות במהלך השנה.
תנאי קבלה הכרחיים : שירות מלא בצבא או באזרחות (שירות לאומי). כמו כן, הסטודנטים צריכים ללמוד בהיקף לימודים מלא ולבצע פעילות חברתית התנדבותית והתחייבות לא לבצע פעולות שפוגעות בערכי הקרן מבחינה יהודית או ציונית.

למידע מלא על התכנית לחצו כאן

 

מתי ניתן להרשם לקבלת מלגה ?

ההרשמה תיפתח ב 1 ליוני לקראת פתיחת שנת הלימודים.

ההרשמה פתוחה בדרך כלל עד סוף יולי, ומתבצעת לאחר הקבלה ללימודים במוסד אקדמי הפועל בשיתוף עם תכנית קרן אייסף.
לקבלת המידע המלא אודות מלגת לימודים יש לבחור את המסלול המתאים .  מסלול מלגות לתואר ראשון  מסלול מלגות לתואר שני מסלול מלגות לדוקטורט מסלול דוקטורט-בתר דוקטורט חו"ל

מזי קוזי
ריאיון עם מזי קוזי
"הקבלה שלי לאייסף היא האירוע המשמעותי ביותר בחיי האקדמיים, שכן אייסף מהווה עבורי בית, לא רק במובן הבירוקרטי או הרשמי, אלא גם במובן הנפשי והרוחני. אני מרגישה בת מזל שזכיתי להיות חלק מהמשפחה הגדולה והטובה הזו.
מכתב מהסטודנטית עדן בן אור
מכתב מהסטודנטית עדן בן אור
אנחנו זקוקים למלגה כי בזכותה יש לנו הקלה, מרווח לנשימה והקורונה כפי שכולנו יודעים פוגעת בדרכי הנשימה, מילולית. אך יחד עם זאת, הקרן לא נטשה אותנו. הקפידו להסביר לנו שהפעילות תתקיים כרגיל, הן הפרויקטים והן המפגשים. אנחנו מקבלים אך אנחנו גם נותנים בחזרה, כמו בכל שאר השנה. הוסבר לנו היטב שהקרן תעשה הכל כדי שהעתיד שלנו לא יפגע ולכן אני כל כך שמחה שאני חלק מהמשפחה הכי מחבקת בעולם ( אבל במרחק של 2 מטר כמובן)....
הכר את הסטודנטית - צגה גברזגי - ZAga
הכר את הסטודנטית - צגה גברזגי
מאז השנה הראשונה אני לומדת בזכות קרן מלגות לסטודנטים של אייסף ובמעורבות בקהילה פעלתי תחילה במסגרת פר"ח והיום אני עובדת פעמים בשבוע עם הנוער בסיכון, וגם מהבית עם קציני המבחן וכל גורם שהנוער צריך להתמודד מולו ובמסגרת אייסף אני פותחת בימים אלה גם קורס לגיל 19 ומעלה בשכונת נווה יעקב שיעזור להם בהבנת עולם התעסוקה כיום.
ריאיון עם בת אל זגורי – סטודנטית שנה א' לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון
ריאיון עם בת אל זגורי – סטודנטית
...היססתי אם להתחיל בלימודים, אך הרגשתי מעין חוב לאבי כי הרי הבטחתי לו שאשוב ללימודים . תוך כדי חיפוש אחרי מקורות מימון מצאתי אתרים של קרנות שונות המעניקות מלגות, אבל הלב אמר לי לבחור באייסף- הקרן הבינלאומית לחינוך. הבנתי שמעבר למלגה אמצא באייסף משהו נוסף, משהו שאני זקוקה לו.
previous arrow
next arrow

Back to top