ההרשמה למלגת אייסף לשנת תשפ"ג

הרשמה למלגת אייסף לשנת תשפ"ג
הסתיימה

מלגות משרד ראש הממשלה- קרן אייסף למקצועות STEM: להנדסה ומדעים
מכתב מהסטודנטית עדן בן אור
מכתב מהסטודנטית עדן בן אור
אנחנו זקוקים למלגה כי בזכותה יש לנו הקלה, מרווח לנשימה והקורונה כפי שכולנו יודעים פוגעת בדרכי הנשימה, מילולית. אך יחד עם זאת, הקרן לא נטשה אותנו. הקפידו להסביר לנו שהפעילות תתקיים כרגיל, הן הפרויקטים והן המפגשים. אנחנו מקבלים אך אנחנו גם נותנים בחזרה, כמו בכל שאר השנה. הוסבר לנו היטב שהקרן תעשה הכל כדי שהעתיד שלנו לא יפגע ולכן אני כל כך שמחה שאני חלק מהמשפחה הכי מחבקת בעולם ( אבל במרחק של 2 מטר כמובן)....
הכר את הסטודנטית - צגה גברזגי - ZAga
הכר את הסטודנטית - צגה גברזגי
מאז השנה הראשונה אני לומדת בזכות קרן מלגות לסטודנטים של אייסף ובמעורבות בקהילה פעלתי תחילה במסגרת פר"ח והיום אני עובדת פעמים בשבוע עם הנוער בסיכון, וגם מהבית עם קציני המבחן וכל גורם שהנוער צריך להתמודד מולו ובמסגרת אייסף אני פותחת בימים אלה גם קורס לגיל 19 ומעלה בשכונת נווה יעקב שיעזור להם בהבנת עולם התעסוקה כיום.
ריאיון עם בת אל זגורי – סטודנטית שנה א' לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון
ריאיון עם בת אל זגורי – סטודנטית שנה א' לתואר שני
...היססתי אם להתחיל בלימודים, אך הרגשתי מעין חוב לאבי כי הרי הבטחתי לו שאשוב ללימודים . תוך כדי חיפוש אחרי מקורות מימון מצאתי אתרים של קרנות שונות המעניקות מלגות, אבל הלב אמר לי לבחור באייסף- הקרן הבינלאומית לחינוך. הבנתי שמעבר למלגה אמצא באייסף משהו נוסף, משהו שאני זקוקה לו.
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
PlayPause

אייסף- הקרן הבינלאומית לחינוך הינה ארגון חברתי ציוני, הפועל לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך וצמצום פערים בחברה הישראלית באמצעות הגברת הנגישות להשכלה גבוהה ופיתוח מצוינות ומנהיגות חברתית-אקדמית בקרב סטודנטים שהם דור ראשון להשכלה גבוהה. קרן אייסף מעניקה מלגה משמעותית לצד תכנית מעורבות חברתית וליווי אישי לחבריה לאורך כל הדרך. אייסף הינה קרן מלגות לסטודנטים מהוותיקות בישראל ומהבודדות המעניקות מלגות לחיילים משוחררים ולצעירים מבטיחים מהפריפריה החל מתואר ראשון, דרך תואר שני ותואר שלישי וכלה בפוסט דוקטורט בחו"ל. הקרן נוסדה בשנת 1977 על ידי קבוצה של נדבנים יהודיים יוצאי ארצות המזרח, בראשות המנוח אדמונד י׳ ספרא, גב' לילי ספרא וגב' נינה ווינר.

הסיפור של קרן אייסף

40 שנה לקרן אייסף
Play Pause
1

 

milgaim 1

 

מימין לשמאל: השר לשעבר מאיר שיטרית, נשיאת קרן אייסף גב' נינה ווינר, מנכ"ל הקרן תומר סמרקנדי והסטודנטיות המצטיינות: ציונה טגניה וג'ני בוטבול

באירוע נרשמה נוכחות יוצאת דופן של יוצאי בית המשפט העליון לדורותיהם, בינהם שמגר, ברק, בייניש והדור הנוכחי, מפגש אשר אינו שכיח כלל.

האירוע המרגש הפך משמעותי אף יותר, כאשר נשיא העליון בדימוס, אהרון ברק, נשא דברים וניתן היה ללמוד כי הוא חוזר בו מעמדתו בנושא " הזכות לקיום בכבוד".

אותה זכות הייתה שנויה במחלוקת בין הנשיא בדימוס, אשר צמצם אותה לכדי "זכות לקיום בתנאים מינימאליים", לבין השופט המנוח, אדמונד לוי, שרצה להרחיבה כ"זכות לקיום בתנאי מחייה נאותים". אותה מחלוקת גררה דחייה של העתירה בפרשת עמותות מחויבות לשלום וצדק חברתי, בנושא קיצוץ בקצבאות הבטחת הכנסה.

בדבריו, חזר בו אהרון ברק מעמדתו, כשהציע סינתזה בין הגישות- " זכות לקיום בתנאים בסיסיים", זכות אשר תכלול גם זכויות נוספות אשר נדחו בעבר. הנשיא בדימוס, ברק, סיפר כי לאחר שקרא את דבריו של השופט לוי, " ליבו נקרע" והוא "מצר על כך שלא דיבר עם השופט לוי על מנת להגיע להסכמה משותפת". ברק, כהרגלו, ביסס ונימק את דבריו היטב ומאמרו בנושא יתפרסם בספר לזכרו של לוי , העתיד לצאת לאור בקרוב.

milgaim 2

 

פרופ' אהרון ברק: "הזכות לקיום בתנאי מחייה בסיסיים"

בין הנוכחים באירוע החשוב היו בני משפחתו של השופט אדמונד לוי, שופטי בית המשפט העליון בעבר ובהווה, בינהם הנשיאים שמגר, ברק ובייניש, השופטת אסתר חיות שברכה בשם בית המשפט העלין וקראה ברכה מנשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, ששהתה בחו"ל. השופטים מצא, רובינשטיין, מלצר, ברלינר ועוד לצד נשיאת קרן אייסף, גב' נינה ווינר, עו"ד גיא בוסי, חבר המשפחה שהתמחה אצל לוי ונשא דברים מרגשים לזכרו, עו"ד ד"ר אמיר חנצ'ינסקי, חבר מועצת הנהלת אייסף, שהתמחה אף הוא בבית המשפט העליון, עו"ד עלא דיאב שהיה יועץ משפטי של השופט לוי והנחה את הטקס, חברים וקולגות.

milgaim 3

צילום: עופר עמרם

milgaim 4

מימין לשמאל: פרופ' אהרון ברק, פרופ' מאיר שמגר, השר לשעבר מאיר שטרית, גברת נינה ווינר נשיאת קרן אייסף, גב' סימה לוי (אשתו של אדמונד) ותומר סמרקנדי מנכ"ל קרן אייסף

אשתו של השופט המנוח, גב' סימה לוי, ריגשה את הנוכחים בנאומה והודתה לקרן אייסף ולנוכחים על שנמצאה הדרך הראויה להנציח את השופט שהנגשת ההשכלה הגבוהה הייתה יקרה ביותר לליבו.

קרן אייסף מוקירה את המעמד ונרגשת להוות פלטפורמה לאירוע מרגש בעל השלכה משפטית כל כך חשובה.

 

Back to top